Pokrzywa

pokrzywa.jpgPaskudny ten typ, o twarzy pokrytej sinymi plamami i spojrzeniu zmuszającym ludzi do sprawdzenia, czy nie mają przypadkiem czegoś do zrobienia gdzieś indziej, dostał się Bartelmowi w prezencie od delbeskiego półświatka. Bartelm doskolnale wie, że ofert nie do odrzucenia się nie odrzuca, zatrudnił więc Pokrzywę w harakterze wykidajły, na warunkach “zaproponowanych” przez miejscowych rzezimieszków. Żeby jednak nie dać się sterroryzować, natychmiast wynajął drugiego wykidajłę – Alfredzika.

Do obowiązków wykidajły Pokrzywa podchodzi z umiarkowanym entuzjazmem. Lubi dać po mordzie, lecz nie koniecznie wtedy kiedy trzeba, czego przykładem scenka z Taerielem.

Obecnie, ku radości Bartelma, Pokrzywa rzadko pokazuje się na głównej sali karczmy, za to przejął praktycznie na własność niewielkie pomieszczenie na bok od wejścia, przeznaczone dla wykidajłów. Siedzi tam całymi dniami, przyjmując bardzo szemranych gości. Alfredzik mu nie przeszkadza, woli spędzać czas na sali, Bartelm też nie interweniuje, zadowolony że takim kosztem ma spokój z półświatkiem.

Pokrzywa

Karczma w Delberzu Pafnucy