Karczma w Delberzu

Rozmowa z Franzem i wstępne poszukiwania śladów

Taeriel razem z Bartelmem zasiedli wieczorem w alkierzu żeby porozmawiać z Franzem Baldem. Ten jednak nie był zbytnio zainteresowany i widać było, że zbywał ich. Sam nie wskazał żadnego podejrzenia ani wskazówki, co takiego mogło być powodem klątwy.

Elfowi wydawało się tylko dziwne, że taki osobnik jak Franz, wiedział całkiem sporo na temat magii. Jednak o tej uwadze powiedział Bartelmowi dopiero gdy zostali sami.

Po zakończeniu rozmowy Bartelm podsłuchał rozmowę Franza Balda z Tarnią Srebrną na temat elfa. Barman nakłaniał Strzygankę aby wzmogła swoje wysiłki w kuszeniu elfa.

Bartelm ma coraz większe wrażenie, że dawna obsługa ma przed nim coś do ukrycia. Zauważył też, że częściej jest przy nim Ruda Brunhilda – jakby go obserwowała i śledziła w czasie, gdy jest w karczmie.

Comments

Spoko, podoba mi się że wprowadziłeś atmosferę niepewności między pracownikami karczmy a właścicielem. Coś ukrywają, dranie…

Czyja znajomość magii wydała się Taerielowi podejrzana: Franza czy Bartelma?
Mogę popoprawiać ci gramatykę? Bo wikilinki wcale nie muszą być w mianowniku.

 

Bardzo proszę, tu możesz się realizować jako Gramanazi ;-)
A znajomość magii tyczyła się Franza.

 

Dziękuję, poprawiłem. Te dziewki i sam Franz są spoko. Widzę, że dodałeś ich w wikii, nie w postaciach. Ja wykasowałem “swoich” pracowników karczmy z charactersów i zostawiłem tylko w wikii, żeby się nie dublowali. Przyjmijmy, że w charactersach dajemy tylko postaci graczy. Dlatego wykasowałem Pokrzywę i Alfredzika. Taeriela zostawiłem w postaciach – zasługuje na to, jako postać. Była postać, ale zawsze. Poza tym nie wiadomo dokąd zaprowadzi nas sprawa karczmy, może z jedną sesyjkę się tam rozegra i znów będę miał okazję pograć swoim filoczłowieckim elfem.

Zastanawiałeś się nad relacją Franz-Pokrzywa? Obaj są umoczeni w półświatek. Pytanie czy działają wspólnie czy niezależnie.

Durak_Niezwyciezony

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.